CQ WW DX CW Contest 2016. Podkategorie ROOKIE i CLASSIC
Dodane przez SP5UAF dnia 2016-11-18 / 14:36
W imieniu Zarządu SP DX Clubu zapraszamy do udziału w telegraficznej części CQ WW DX Contest. CQWW
Tradycyjnie zawody odbywają się w ostatni pełny weekend listopada. 

Decyzją Zarządu Stowarzyszenia SPDXC w tym roku SP DX Club pragnie w szczególny sposób wyróżnić osiągnięcia polskich stacji w telegraficznej części CQ WW DX Contest w podkategoriach "CLASSIC"; oraz "ROOKIE";.

Doskonale znamy znaki i wyniki naszej contestowej czołówki. To są wyniki na światowym poziomie. Musimy jednak także patrzeć w przyszłość oraz w kierunku tych operatorów, którzy nie posiadają contestowych stacji lub nie są w stanie poświęcić na pracę w zawodach 48 godzin (ci, którzy mieli okazję przesiedzieć przy radiu dwie doby, wiedzą ile wymaga to samozaparcia, kondycji i determinacji).

Podkategorie "ROOKIE" i "CLASSIC" przewidziane przez organizatora zawodów są właśnie ukłonem w kierunku stacji o mniejszym potencjale i możliwościach (CLASSIC) oraz operatorów początkujących (ROOKIE). SP DX Club postanowił nagrodzić najlepsze wyniki polskich stacji w tych podkategoriach specjalnymi nagrodami, które zostaną ufundowane przez Stowarzyszenie. Podstawą przyznania nagród będą oficjalne wyniki zawodów.

Na stronie SPDXC opublikowany został materiał-przewodnik, opisujący podkategorie "CLASSIC" oraz "ROOKIE". Materiał (PDF) można pobrać z działu "Download": http://www.spdxc.org/index.php/sp-dx-club/spdxc-info-rozne/download/send/29-contest-artykuly/293-cqwwcw-2016

Bardzo prosimy o rozpropagowanie idei startu w zawodach i zgłaszania swojego wyniku do podkategorii "CLASSIC" i "ROOKIE". Na pewno wśród nas i naszych znajomych jest wiele osób, które z pewnością doskonale wpisują się zakres podkategorii "CLASSIC" lub "ROOKIE".

Ponadto warto wiedzieć, że na stronie SPDXC w zakładce [Poradnik operatora] > [Zawody krótkofalarskie] > [CQ WW DX Contest] > [Pytania i odpowiedzi] znaleźć można mały "pomocnik" w postaci odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Zapraszamy do udziału w zawodach CQ WW DX CW Contest 2016.


Tomek
SP5UAF