Niedziela z krótkofalowcami w Muzeum Poczty we Wrocławiu
Dodane przez 3z6aef dnia 2013-08-22 / 23:52
Zapraszamy wszystkich na imprezę "Niedziela z krótkofalowcami", która odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia b.r. w Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Spotkanie organizowane jest przez Muzeum oraz Dolnośląski Oddział Terenowy Polskiego Związku Krótkofalowców.

W programie między innymi:

12:00 - "Historia Krótkofalarstwa Polskiego" - prezentacja pana Witolda Marchewki SP6WM oraz Michała Nowakowskiego SQ6IYV,
13:00 - "Amatorska łączność ratunkowa w sytuacjach kryzysowych" - prelekcja Rafała Wolanowskiego SQ6IYR,
14:00 - "Praktyczne wykorzystanie łączności amatorskiej na przykładzie akcji na terenie Dolnego Śląska (WOŚP, ćwiczenia WOPR, ćwiczenia DASR, Powódź 1997, Powódź 2010)" - wykład i pokaz Piotra Walasa SQ6VY.

W czasie imprezy będą czynne amatorskie stacje radiowe na falach krótkich oraz ultrakrótkich, które zaprezentują sposoby prowadzenia łączności radiowych przez krótkofalowców. Członkowie Polskiego Związku Krótkofalowców i Dolnośląskiej Amatorskiej Sieci Ratunkowej pokażą na czym polega magia radiowej łączności amatorskiej.

Czynna będzie również ekspozycja amatorskich urządzeń radiowych oraz kluczy telegraficznych - zarówno historycznych oraz używanych ciągle przez krótkofalowców.

Zapraszamy - wstęp wolny!

Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu
Polski Związek Krótkofalowców, Dolnośląski Oddział Terenowy