Siódme Mistrzostwa 1. Reg. IARU w HST (5-9.10.2010, Rawa Mazow.)
Dodane przez SP7TEV dnia 2010-10-16 / 03:29
Siódme Mistrzostwa 1. Regionu IARU w Szybkiej Telegrafii (High Speed Telegraphy / HST) odbyły się w dniach 5-9 października 2010 roku w Rawie Mazowieckiej w Polsce. Impreza została zorganizowana przez Polski Związek Krótkofalowców (PZK). Mistrzostwa te zostały zorganizowane bardzo dobrze, a wszyscy członkowie Komitetu Organizacyjnego - wraz z pracownikami hotelu "Tatar" - zasługują na pełne uznanie w kontekście perfekcyjnego wywiązania się z powierzonych im zadań. W trakcie samych zawodów również osiągnięto wybitne wyniki. Ustanowione zostały dwa rekordy świata. Do historii przeszła już magiczna granica 300 znaków na minutę w kategorii kobiet. Hanna Shavialenka, EW8NK z Białorusi ustanowiła nowy rekord świata w szybkości odbioru znaków literowo-liczbowych. Zarówno wszelkie wyniki jak i lista aktualnych rekordów świata - wszystko to jest udostępnione na stronie internetowej 1. Regionu IARU (adres poniżej).

http://www.iaru-r1.org/index.php?option=com_content&view=article&id=284:official-hst-world-records&catid=46:hst&Itemid=98

W gronie członków Grupy Roboczej ds. Szybkiej Tegrafii 1. Regionu IARU (High Speed Telegraphy Working Group / HSTWG) jednomyślnie podjęto decyzję, że gospodarzem następnych tj. Dziewiątych Mistrzostw Świata IARU w HST (9th IARU HST World Championship) będzie Niemiecki Związek Krótkofalowców (DARC), a Mistrzostwa te odbędą się w mieście Bielefeld.

Autor informacji: Oliver Tabakovski, Z32TO
Przewodniczący Grupy Roboczej ds. Szybkiej Tegrafii 1. Regionu IARU (HSTWG)

Źródło informacji: http://www.iaru-r1.org/
(wiadomość z dnia 14.10.2010)

Opracowanie i tłumaczenie: Paweł Zakrzewski, SP7TEV
Oficer Łącznikowy IARU - PZK