Niezwykły koncert: zagrają na telegrafach.
Dodane przez SP5ELA dnia 2010-08-07 / 09:50
Niezwykły koncert: zagrają na telegrafach.

Krótkofalowcy z SP5 wezmą udział w niezwykłym koncercie. "Fuga na telegrafy" w teatrze Ateneum w wykonaniu zespołu "Polpo motel" i grupy grającej na telegrafach.
news: K3.jpg

"Mleko czarne, mleko poranku, pijemy je - wieczór. Mleko-ooo ooooooooo" - to partytura dla telegrafistów, którzy w sobotę 7.08.2010r. dadzą koncert alfabetem Morse'a. Jest ich pięciu, zajmują się hobbystycznie telegrafią od kilkudziesięciu lat, nazywają się: Mirosław (SP5AZN), Sylwester (SP5MBA), Mieczysław (SP5AHR), Edward (SP5CGN) i Adam (SP5JTF).
news: K1.jpg
- W świecie telegrafów nie mamy nazwisk, mamy imiona i skróty. Ćwiczyliśmy z muzykami i aktorami przez dwa tygodnie - mówi Adam. W sobotę wystąpi po raz pierwszy przed warszawską publicznością. Koncert odbędzie się w sobotę 7 sierpnia, o godzinie 20.30 na podwórku Kamienicy Artystycznej 5.10.15, ul. Mokotowska 73. Wstęp wolny. Po koncercie będzie można poznać wygląd i działanie telegrafu.

news: K2.jpg

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,8223376.html

Zdjęcia opublikowano za zgodą Centrum Nauki "Kopernik".

Zygi SP5ELA

W uzupelnieniu NEWS-a:

Dr OPs,

W imieniu Centrum Nauki Kopernik zapraszamy serdecznie na koncert/ zdarzenie muzyczne w reżyserii Łukasza Chotkowskiego pt. „Fuga na Telegrafy” w ramach serialu teatralnego „Powrót do Przyszłości XIX XXI”, które odbędzie się w najbliższą sobotę 7 bm. o godz. 20.30 na podwórku kamienicy artystycznej 5-10-15 przy ul. Mokotowskiej 73 w Warszawie. Specjalnie skomponowany na telegrafy utwór zagrają:

Sylwester, SP5MBA
Mirosław, SP5AZN
Mieczysław, SP5AHR
Edward, SP5CGN
Adam, SP5JTF

Towarzyszyć im będą muzycy Olga Mysłowska, Daniel Pigoński, Piotr Bukowski oraz aktorzy Dominika Biernat i Sebastian Pawlak.

Wstęp wolny.

Warto obejrzeć to muzyczne widowisko, bo będzie to pierwsze w SP tego rodzaju występ krótkofalowców. Przypomioanmy jednocześnie, że rekrutację do udziału w koncercie przeprowadziła Redakcja MK QTC.

73 de Sylwester, SP2FAP
MK QTC