PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
90 YEARS OF PZK
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3359 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 12
Użytkowników online: 0
RSS

Gorzowskie Spotkania krótkofalowców - II edycja
Opcje newsa
Z kraju

Gorzowskie Spotkania krótkofalowców - II edycja

12 maja 2012 r. w sobotę odbyła się druga edycja Gorzowskich Spotkań Krótkofalowców. Tegoroczna impreza została włączona w obchody dziesięciolecia gorzowskiego Centrum Sportowo - Rehabilitacyjnego "Słowianka". Patronat medialny objęła Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp.

gsk

W sumie w imprezie wzięło udział ponad 100 osób. Na liście obecności odnotowaliśmy 77 krótkofalowców, którzy przybyli do nas z rodzinami oraz grono sympatyków radioamatorstwa. Goście zjechali się z różnych stron począwszy od województwa Zachodniopomorskiego, poprzez Lubuskie, Wielkopolskie, aż po stolicę Dolnego Śląska. Przyjechali także koledzy z Niemiec.
W programie drugiej edycji GSK pojawiło się wiele nowości. Odbyły się trzy prelekcje: pierwsza na temat działalności DARC (organizacji zrzeszającej krótkofalowców w Niemczech), którą poprowadził Michael Hahn, DL7UGN (z tłumaczem), kolejna na temat "Wyłączenia emisji analogowej programów telewizyjnych na obszarze woj. Lubuskiego" - poprowadził Michał Półtorak SP3MP - Dyrektor Delegatury UKE oraz relacja z Sint Maarten, polskiej DXpedycji PJ7PT, którą przedstawił uczestnik wyprawy Czesław Dubicki, SP3HLM. W trakcie Gorzowskich Spotkań Krótkofalowców odbywały się m.in. pokazy urządzeń zbudowanych w technologii SDR, pokazy systemu APRS będącego amatorskim systemem pozycjonowania stacji i praktyczne łączności z wykorzystaniem systemu EchoLink, obejmującym swoim zasięgiem wszystkie kontynenty.
Ciekawym elementem Spotkań była giełda oraz stoiska oferujące asortyment tematycznie związany z elektroniką i radioamatorstwem, w tym stoisko wydawnicze firmy AVT z czasopismami i książkami. Dodatkową atrakcją była prezentacja fabrycznych transceiverów, którym można było przyjrzeć się z bardzo bliska, dotknąć i porozmawiać z właścicielami. Podobnie jak w roku ubiegłym można było zapoznać się z technologią telewizyjnej transmisji satelitarnej i dowiedzieć się jak zbudowany jest wóz satelitarny Telewizji Polskiej.
Niewątpliwie największym hitem okazała się miniLoteria, czyli loteria fantowa, która do ostatnich chwil trzymała wszystkich w napięciu podczas oczekiwania na ewentualną wygraną. Dzięki hojności sponsorów udało się rozlosować wiele nagród, które wywoływały uśmiechy na twarzach szczęśliwców.
W czasie spotkań pracowały stacje KF i UKF pod okolicznościowym znakiem SN10SLO.

Link do materiału video:

http://www.youtube.com/watch?v=arSycPnadLU

Info: Mieczysław SP3CMX
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna - RF POLAND ENT. |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

64,467,393 Unikalnych wizyt